EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Беше евровизиска ѕвезда во минатото, денес организаторите НЕ САКААТ ДА ЧУЈАТ ЗА НЕГО – да го видите на улица нема да го препознаете Дима билан (ФОТО)

Речиси нема некој кој не се сеќава на победата на рускиот претставник на Евровизија во 2007-та година Дима Билан.

Тој пред да победи се прослави со учеството на Евровизија во Атина во 2006-та година кога го освој второто месо.

Тој во минатото беше евровизиска икона, но со текот на времето организаторите речиси и да го заборавија или намерно го игнорираат него.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dima Bilan (@bilanofficial)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dima Bilan (@bilanofficial)

Во меѓувреме тој стана уште поголема ѕвезда во својата родна Русија, а на Инстаграм го следат повеќе од 3 милиони луѓе.

Она што е впечатливо е дека тој си го сменил изгледот од корен, сега има брада и бркови, како и кратка коса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dima Bilan (@bilanofficial)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dima Bilan (@bilanofficial)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ЈАСНИ ЗНАЦИ: На вашето тело му недостасува витамин Ц!

Angela

Ал Пачино повторно ќе стане татко на 83 години, неговата девојка (29) е во осмиот месец од бременоста

Angela

СРПСКАТА ПЕЈАЧКА СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО ОЧАЈНА ПО ТРАГЕДИЈАТА: Се уште сум во шок, синот на Енис беше добро воспитан – откри и од што починал!

Angela