EXCLUSIVE MK
Љубов и интима НАСЛОВНА

Била на свадбата на поранешниот сопруг: Ние сме како брат и сестра, а кога ќе видите со кого пристигнала таму сѐ ќе ви стане јасно што и била намерата (ФОТО)

Кога ќе заврши врската или бракот, има и такви кои остануваат во добри односи, но ретко кој се спријателува со бившиот партнер. Дека е можно и тоа докажува приказната за Кејти Медис (33).

Таа и нејзиниот поранешен сопруг Еван биле во брак шест години пред да решат да го прекинат истиот и да е разведат во 2018 година.

Двајцата немале никаков контакт по разделбата, но кога на Кејти и било најлошо, нејзиниот поранешен сопруг и бил нејзин најголем поддржувач.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katie Mathis (@katiekatekatelynn)

Кејти и Еван повторно се „споиле“, но на пријателска база и сега тврдат дека се како брат и сестра.

Нивната нераскинлива „врска“ е таква што Кејти дури отишла на моминската вечер на неговата нова сопруга, а потоа и на свадбата.

– Мојот поранешен сопруг и неговата нова сопруга направија се за да се чувствувам почестена на нивната венчавка. Се спремав со невестата во соба и не ми беше чудно што ме поканија на свадба, но знам дека на многумина им беше чудно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evan Mathis (@evanmathis69)

Кејти вели дека Еван е голем дел од нејзиниот живот и дека не му пречело што на свадбата дошла со нејзиното момче.

– Најдов прекрасен човек. Дури и на Денот на мајките се дружевме заедно. Јас и мојот поранешен сопруг не сме најдобри пријатели, повеќе сме како брат или сестра. Кога на некој од нас му е тешко, тука сме да се поддржуваме – заклучила оваа девојка.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Корисни совети за полесно будење и добар сон

Angela

„Телата на сиромашните фрелете ги, а на богатите дајте ги на семејствата“: Откриена морбидна тајна за „Титаник“

Angela

WhatsApp може да го промени начинот на кој луѓето се пронаоѓаат едни со други на апликацијата

Angela