EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Црна хроника

„Боже, спаси нè од гнев и горчина“: По погребот на нивната ќерка родителите се обратија со потресни зборови – болката е неиздржлива

Момчето Коста (13) кое изврши масакр во неговото основно училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар, моментално е на специјално одделение на Клиниката за неврологија и психијатрија за деца и младинци.

Србија вчера и завчера се прости од децата и чуварот на училиштето на кои К.К. им го одзел животот во средата наутро доаѓајќи на училиште со пиштол.

На Централните гробишта завчера била погребана Е.К., девојка која застанала пред убиецот и се обидела да го нападне, а потоа ја убил.

Самиот чин на нејзиниот разговор со К.К спасил многу деца кои во тој момент побегнале од училиште.

Многу луѓе завчера се собраа на Централните гробишта за да го кажат последното збогум на малото девојче кое покажа извонредна храброст.

Нејзините родители, поранешниот одбојкар Драган Кобиљски и неговата сопруга Нина, најдоа сила по погребот и во објавата што ја објавија на социјалната мрежа им се обратија на сите луѓе кои беаи уште се со нив, а нивните зборови ги насолзија очите на многумина:

„Ви благодариме многу на сите, бескрајно го цениме секој збор на утеха и поддршка, како силна светлина во најдлабоката темнина. Се молиме за сите наши ангели и нивниот небесен чувар Драган. Молитва за повредени пријатели и учителката. Колку и да молчиме од болката на нашите повредени деца, толку сме среќни за сите што успеале да се спасат. Боже, спаси нè од гнев и горчина, дај ни сила и љубов, за некако да ја преживееме оваа болка, напишаа Нина и Драган.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Им се заканува на вработените и им го краде бакшишот: Испливаа мрачните тајни на најомразениот готвач кој го нарекуваат „мал тиранин“ – вработените раскажаа сè

Angela

Нема потврден случај на Омикрон во земјава, доминантен се уште е Делта сојот

Angela

Денеска сончево и топло – од утрешната прогноза ќе се разочарате!

Angela