EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

„БОЛИ ГЛАВА ОД ЦЕНАТА“ – Дара Бубамара чекаше шест месеци за да го има ова во гардероберот, ниту вие нема да верувате колку пари е! (ФОТО)

Српската пејачка Дара Бубамара обожува да троши пари на патувања, автомобили, гардероба, а сега се пофали и со новата чанта која има вртоглава цена.

Пејачката на својот Инстаграм профил сподели со следбениците дека има нова чанта од марката „Хермес Биркин“ која чини ни малку ни повеќе 14.000 евра.

Чантата е кожна, а името го добила по актерката Џејн Биркин и на пазарот е присутна повеќе од 20 години.

Дара Бубамара инаку во својот орман има веќе неколку модели од овој бренд, а цената на секоја варира од материјалот од која е направена. Грубо речено цените на моделите се движат од 9 илјади до 150 илјади евра, а чантите се достапни во одредени термини во продавниците на Хермес.

Дара Бубамара за овој модел чекала дури шест месеци, а тоа го потврди и за српските медиуми.

-Портокаловата боли, точно е да ја чекав шест месеци, вели таа.

Инаку таа парите од своите настапи не ги штеди за да се поднови со некое луксузно парче облека.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ЌЕ ПОЛУДИ КОГА ЌЕ ВИДИ КАКО Е УЛОВЕНА: Оваа српска убавица преку операција си го смени личниот опис, но задникот и остана ист – овој пат без гаќички? (ВИДЕО)

Angela

Вилата на Тито во Кумровец има нов газда – се бараат 2 милиони евра за реновирање

Angela

Романтичен јули: Овие четири хороскопски знаци ќе пронајдат вистинската љубов ова лето

Angela