EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Болката е неподнослива: Богдана не може да застане на нозе по породувањето, сите се со неа, Вељко занеме од шокот

Вонредна состојба во семејството Ражнатовиќ! Малиот Крстан ги маѓепса сите, а тато Вељко беше надвор од себе од среќа. На бебето му менува пелени, знае и да го бања, и иако сега кај нив доаѓа акушерката, главно прави сè за да има што помалку стрес Богдана.

Поради царскиот рез, таа нема да се врати во форма најмалку еден месец, а за тоа време мора да мирува и да лежи што е можно повеќе, да не крева ништо тешко, да не се качува и спушта по скалите…

Со оглед на тоа што Богдана сè уште чувствува болка заради раната на стомакот, но не сака да пие аналгетици за да го дои синот, Вељко ги презеде сите обврски за малиот. Му менува пелени, го храни, го бања, а ништо од горенаведеното не му е тешко, напротив, тој е исклучително енергичен и кога има проблеми и нешто што не му е јасно, има со кого да се консултира бидејќи куќата им е полна со луѓе.

„За среќа, таму се и Цеца и Лидија, и двете имаат одгледано деца и лесно им е да помогнат околу бебето, но од Вељко двете не можат да дојдат на ред. Пресреќен е што има два сина, тоа го сакаше со цело срце бидејќи не порасна со татко му и цел живот му недостига таа врска“ – рекол извор близок до семејството.

На тато Вељко многу му помага неговиот постар син Жељко, кој сериозно ја сфатил оваа улога и се труди што повеќе време да помине со малиот Крстан. Веруваме дека Богдана Ражнатовиќ по породувањето ужива во семејните сцени кои ѝ ги исполнуваат срцето и душата, а наскоро во домот на Цеца Ражнатовиќ ќе пристигне уште едно бебе, девојче, кое Анастасија ќе го донесе на свет на почетокот од октомври.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Анастасија Ражнатовиќ го менува животот од корен: Шпанија повеќе не е опцијa за живеење, оваа одлука ќе им го промени животот

Angela

За што се добри капините и зошто треба да ги јадете во текот на целата година?

Angela

Ал Пачино раскина со девојката три месеци откако добија син

Angela