EXCLUSIVE MK
Шоу биз

Бугарите ќе снимаат филм за Цар Борис Трети, ќе го игра Антонио Бандерас

Холивудската ѕвезда Антонио Бандерас ќе глуми во историскиот филм за цар Борис Трети.

62-годишната холивудска ѕвезда веќе неколку пати била во Бугарија и ги договарал деталите од историскиот филм кој ќе почне да се снима наесен.

Бандерас веќе бил во Бугарија и ја разгледал изложбата на Пикасо во национална галерија.

Продуцентот Ави Лернер кога го прашал Бандерас – „Дали сакаш да го играш кралот?“

Тој веднаш одговорил.”Да”.

„Цар Борис Трети го носи името на затворениот бугарски клуб во Охрид

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Цеца зема 50.000 евра на ромска свадба

Angela

Сопругата на Слоба Радановиќ нападната од поранешниот сопруг, еве низ каков пекол поминала три месеци по породувањето

Angela

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ итно опериран: Ги вознемири сите со слика од болница, главата му е во завој – еве што открива (ФОТО)

Angela