EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Бугарски обвинители во Скопје треба да ги преземат ДНК-примероците

Екипа од бугарското јавно обвинителство денеска треба да пристигне во Скопје за да ги преземе изработените ДНК-профили од роднини на настраданите во автобуската несреќа, со цел за идентификување на загинатите.

На предистражната постапка работат шест истражители од Националната истражна служба и тројца обвинители од Подрачното обвинителство во Перник.

Портпаролката на главниот обвинител Сијка Милева, претходно нагласи дека дека бугарските истражители во најкус можен рок ќе ги добијат потребните документи од нивните македонски колеги.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Не ги потценувајте сигналите на вашето тело: Како да го препознаеме дијабетесот?

Angela

До крајот на јуни доаѓаат нивните 5 минути: Два хороскопски знаци нема да знаат што да прават од толку изненадна среќа

Angela

ВИКЕНДОВ НИ ДОАЃА ГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ: Денес сончево, утре и задутре не излегувајте од дома без чадор – еве до кога ќе не дружи дождот

Angela