EXCLUSIVE MK
Исхрана

ВИДЕО: Еве како дома да направите шеќерна волна

Шеќерната волна во различни бои е омилено уживање кај сите деца, а еве како да ја направите дома. Децата ќе уживаат и вие ќе се забавувате.

Порано саемите беа незамисливи без овој сладок производ, но бидејќи таа традиција скоро изумре, правењето шеќерна волна се пренесе на улиците и парковите каде што децата го поминуваат поголемиот дел од времето.

Постои фантастичен и лесен начин да го направите ова уживање во вашата кујна.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Тестенини со брокула и лимон е совршен ручек за температури над 30 степени!

Angela

Извор на здравје: Мафини со тиква и рузмарин

Angela

Њоки со тиквички се вистински летен оброк: Рецепт кој се спрема брзо и не содржи месо

nenad