EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

ВИДЕО: Една недела куче го чекало сопственикот пред болницата

Куче по име Бончук една недела чекало пред болницата во Турција додека неговиот сопственик бил на лечење поради мозочни проблеми. Бончук за својата верност била наградена со емотивна средба со сопственикот Кемал Сентурк, кога конечно излегол од болница во градот Трабзон на североистокот на Турција, пренесува “Sputnik”.

Сентурк бил префрлен во болница на 14-ти јануари поради емболија на мозокот, а Бончук го следела возилото на итната помош. Од тогаш секој ден се враќала и чекала пред болницата, а персоналот некогаш ја хранел. Кога Сентурк оваа недела конечно излегол од болница, Бончук трчала околу неговата инвалидска количка, скокала за да ја погали и мавтала со опашката.

“Човек поради тоа се чувствува многу среќно. Тоа куче ни е многу блиско, како човечко суштество е и многу сум среќен поради тоа”, рекол Сентурк.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Личностите родени во овој хороскопски знак имаат добра душа и не се лицемерни

Angela

Кинезот кој крена 313 килограми со една нога за златен медал и олимписки рекорд

Angela

Диетата со сурова храна за видливи резултати

Angela