EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

(ВИДЕО) Е ТОА Е ТЕЛЕПАТИЈА: Момче и девојка се запросиле во исто време

Момче и девојка се запросија во исто време во Дизниленд.

Младиот пар во исто време реши да го направи „сериозниот чекор“ за заеднички живот.

Девојката сакала да го запроси партнерот, но не знаела дека и тој сакал да го направи истото во исто време. Таа клекнала, го извадила прстенот и го прашала дали сака да се ожени со неа, а тој почнал да се смее во истиот момент го извадил неговиот прстен, па и тој клекнал. Двајцата кажале „да“, се прегрнале и се бакнале.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by (@majicallynews)

„Тие се навистина сродни души“, „Создадени се еден за друг“, „Ова е добар знак дека ќе им биде убаво во животот“, „Ми го разубавија денот“, се дел од позитивните коментари за несекојдневното запросување.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ВИКЕНДОВ НИ ДОАЃА ГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ: Денес сончево, утре и задутре не излегувајте од дома без чадор – еве до кога ќе не дружи дождот

Angela

Таа заведе татко и син, па на двајцата им роди деца: Животот на актерката беше исполнет со скандали, смртта ја дочека во најголема беда

Angela

Кик бокс клубот Шампион од балканскиот куп „Balkans best fighters“ во Ниш се закити со 8 медали

Angela