EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ВИДЕО: Кралот Чарлс и Камила ја отворија Евровизија, погледнете ја импресивната сцена

Британскиот крал Чарлс Трети и неговата сопруга Камила ја отворија Евровизија. Тие двајца се појавија во Ливерпул пред почетокот на пробата на натпреварувањето.

Се прошетаа во величествената сала и ја покажаа сцената која е дизајнирана од Хулио Химеде.

Импресивната сцена е дизајнирана врз принципите на „заедништво, славење и заедница“. На повеќе од 450 квадратни метри поставка, неверојатниот сет обединува уште 220 квадратни метри видео екрани кои независно се движат и се вртат, како и преку 700 видео плочки интегрирани во подот и повеќе од 1500 метри LED светилки.

Кралската двојка разговараше и со директорите на Би-Би-Си, како и со презентерите на музичкото натпреварување.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

(ВИДЕО) Ова е тинејџерот кој исчезнал по скокот од брод на Бахамите: Луѓето тврдат дека на снимката во водата гледаат ајкула

Angela

НА ВЕЛИГДЕН ПРИКОВАН ЗА КРЕВЕТ – Дарко Лазиќ не може да стане, неговата девојка му ги преврзува раните (ФОТО)

Angela

Лорин не е единствената која победила на Евровизија двапати – овој пејач го направил истото, кога ќе го слушнете неговиот хит се ќе ви стане јасно! (ВИДЕО)

Angela