EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА Занимливости НАСЛОВНА

ВИДЕО: Насмеана шума, огромно „смајли“ се појавува секоја есен

Пред десетина години во американската драва Орегон посадени се неколку стебла ариш во шумата со елки и борови наречена Даглас. Сега секоја есен се појавува огромно „смајли“ формирано од дрвата.

-„Смајлито“ е речиси невидливо во пролет и лето, но одлично се гледа во есен, пренесуваат локалните медиуми.

Земјишето на кое се засадени дрвата е на една команија од каде истакнале дека до идејата во 2011 година дошле косопственикот и менаџерот.

Истата година двајцара организирале садење на стеблата. Пречникот на „смајлито“ е 90 метри.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

НЕКА БЛЕСКА: Џеф Безос ја вери девојката со прстен вреден 2,5 милиони (ФОТО)

Angela

Хороскопски знаци повеќе уживаат кога се слободни отколку во врска

Angela

Девојката на Бензема премина во ислам пред да оди во Саудиска Арабија

Angela