EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ВИДЕО: Најзгодната спортска новинарка Дилета Леота активно тренира и во бременоста

Една од најпознатите спортски новинарки Дилета Леота неодамна на својот Инстаграм профил сподели фотографии на кои напорно тренира.

Откако во март ја сподели веста за првата бременост, Дилета Леота покажа дека не се откажува од вежбањето ниту за време на бременоста, па на својот профил сподели фотографии на кои позира во спортска облека.

Дилета првично објави видео во кое тренира заедно со тренер, каде објасни дека моментално е во второто тримесечје и какви вежби прави за да остане во форма. На една од фотографиите го ставила описот: „И во ова време се грижам за себе“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diletta Leotta (@dilettaleotta)

За потсетување, таа и нејзиниот партнер, голманот Лорис Кариус го очекуваат своето прво дете. Двајцата се запознаа во средината на 2022 година, а својата врска ја објавија во ноември истата година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diletta Leotta (@dilettaleotta)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Астролозите го одредија најдобриот датум за венчавка во 2022 година – Еве кој е тој

Angela

Пролетна нега на кожата

Angela

Се огласи Џорџина: Роналдо сака да ја откачи, а манекенката вака се брани (ФОТО)

Angela