EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ВИДЕО: Најзгодната хрватска навивачка направи хаос во Ротердам – Навивач сакаше да се слика со неа, интервенираше полицијата

Една од најпознатите хрватски навивачки Ивана Кнол пристигна пред почетокот на натпреварот помеѓу Хрватска и Холандија во Лигата на нации, а многу фанови и пријдоа да се фотографираат.

Но, набрзо настанал проблем по што морала да интервенира холандската полиција која на крајот и се степала со хрватски навивач.

-Откако разговарав со вас, имав интервју за холандските медиуми, луѓето дојдоа да се сликаат со мене, ми пријдоа, а некои двајца беа видно пијани. Се обидов да се сликам со нив, но не успеавме во неколку обиди. Им кажав дека не можам повеќе, четвртиот пат беше навистина доволно. Но, еден од нив беше упорен и ме следеше, јас го одбив“, изјави Кнол за Вечерњи лист.

Таа на натпреварот пристигнала во Ротердам заедно со нејзиното момче кое било со неа кога се случил инцидентот.

-Додека давав интервју дојде пијан навивач кој почна да ме навредува, па почна физички да ме напаѓа. Таму беше и моето момче, почна да го напаѓа и потоа пристигна полиција. Кога почна да ги напаѓа и нив, го соборија. Подоцна ме прашаа за изјава, што точно се случило и дали сакам да поднесам пријава или само да ги отстранат, рече Нол.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Се преврте автобус со патници кај Битола

Angela

Проверено! Овие три работи ќе ви донесат пари во домот

Angela

Пејачката од „Ѕвездите на гранд“ се разведе од сопругот, па ослабе 100 килограми: Погледнете како денес изгледа Крстина, устата ќе ви падне до земја! (ФОТО)

Angela