EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

ВИДЕО: Потегот на Абрахам се прераскажува, Мурињо задоволно се смешка

Во 5 -то коло од Серија А, Рома го победи Удинезе (1:0) на  Олимпико  и се врати на победите. Херој на римскиот тим беше Абрахам, кој погоди во 36. минута, по пробивот на Калафиори по левата страна.

Потегот на Абрахам извонреден, тој е прв играч од Англија кој постигна гол во Серија А по 2004 година на домашен натпревар.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ПОПЛАДНЕ НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ ОД ДОМА БЕЗ ЧАДОР – еве какво време не очекува денес, особено подгответе се за во следните денови

Angela

Рецепт за домашен сок од јагоди: Идеално освежување за топлите денови

Angela

„За идната мајка“: Ќерката на Топалко доби луксузен подарок од сопругот, еве со што се пофали

Angela