EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Светот на познатите

ВИДЕО: Приватни снимки од Вилијам и Кејт, погледнете како изгледаше крунисувањето на Чарлс зад сцената

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон не пропуштија да го одбележат крунисувањето на кралот Чарлс Трети и кралицата Камила на својот официјален Инстаграм профил.

Принцот и принцезата од Велс објавија приватна снимка на која се гледа што се случува зад сцената на церемонијата, која ја следеа милиони гледачи ширум светот.

Видеото започнува со снимки на кои семејството излегува од својот дом и се упатува кон Вестминстерската опатија. Потоа наизменично се менуваат снимките од официјалната церемонија, каде што можеме да ги видиме принцот и принцезата како мавтаат од автомобилот, кралот и кралицата пред крунисувањето и целото кралско семејство собрано на познатиот балкон во Бакингемската палата.

„Каков ден. Ви благодариме на сите што го направија крунисувањето“, напишаа во описот на видеото.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ТРЕТ ДЕН ВЕЛИГДЕН: Денешниот ден е најсреќен во годината

Angela

Дневен хороскоп за вторник (02.11.2021)

Angela

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца, пред операциите! (фото)

Angela