EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ВИДЕО: Публиката во шок, Кортни Кардашијан извади транспарент среде концерт и соопшти дека е бремена

Кортни Кардашијан сподели видео на својот Инстаграм профил во кое открива дека е бремена.

Имено, таа одлучила на поинаков начин да му ја открие бременоста на својот сопруг Тревис Баркер, држејќи транспарент во рацете на кој пишувало дека е бремена на настап на неговиот бенд Blink-182 во Лос Анџелес.

Кортни држеше транспарент на кој пишуваше „Тревис, јас сум бремена“. Натписот брзо го воочил еден од членовите на бендот, кој го прекинал настапот за Тревис да се симне од сцената и да стигне до неговата сопруга Кортни.

Веста за нејзината бременост доаѓа една година откако парот се венчаше во Италија, а претходно изразија желба да имаат заедничко дете.

За потсетување, ова е прво заедничко дете на парот, а Кортни има три деца заедно со поранешниот партнер Скот Дисик: Мејсон (13), Пенелопе (10) и Рејн (8). Баркер го има синот Лендон (19) и ќерката Алабама (17) со неговата поранешна сопруга Шана Моаклер.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ким Кардашијан носи малер кога оди на стадион?

Angela

На крунисувањето на Чарлс е снимен непоканет гостин-дух: Многумина веруваат дека тоа е „Смртта со режа“ (ВИДЕО)

Angela

МОН: Од 1ви до 31ви октомври втор рок за аплицирање за субвенциониран студентски оброк

Angela