EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

(ВИДЕО) Хеликоптерите кои го гаснат пожарот во Пехчево полнат вода од браната во Берово

Пет хеликоптери од Србија и Македонија се упатија во Пехчево да го гаснат пожарот од каде вчера жителите на тоа место преку социјалните мрежи повикуваа за помош.

Инаку, хеликоптерите полнат вода од браната кај Беровското Езеро. Жителите на Берово испратиле снимка до „Независен“ на која се гледа како хеликоптер пренесува вода до пехчевско.

Претходно, директорот на ЦУК Стојанче Ангелов објави дека петте хеликоптери веќе започнале со гаснење на пожарот:

– Петте хеликоптери почнаа со гаснење. Поради безбедносни причини и протоколи нема да се вклучам во живо, напиша Ангелов на својот Фејсбук профил.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Зошто вежбањето некогаш предизвикува качување на килограмите?

Angela

БИЛА ПРОНАЈДЕНА ВО НЕСВЕСТ ОД НЕЈЗИНАТА ЌЕРКА – Мадона на интензивна нега во болница, фановите низ целиот свет чекаат само ЕДНА ИНФОРМАЦИЈА!

Angela

ГО ЗГРОЗИ СВЕТОТ СО РАСИПАНИТЕ ЗАБИ – што се случува со жолтите заби на славниот актер Џони Деп, „едноставно глетката ми го уништи расположението“ (ФОТО)

Angela