EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

(ВИДЕО) ЈУТЈУБЕР СНИМИЛ КАКО СЕ ОТВОРА И ЗАТВОРА ПОДМОРНИЦАТА „ТИТАН“ „Да ме викнеа ќе отидев и сега ќе бев мртов!“

Јутјубер под корисничко име Скуба Џејк на социјалните мрежи ја објави својата снимка од подморницата Титан на OушнГејт, во која престојувал годинава, неколку недели пред трагичната мисија. Јујтуберот и самиот требал да оди на мисија со подморницата која била откажана поради неочекувани проблеми.

Но, при краткиот престој во подморницата тој снимил како изгледа влегувањето во водата, како треба да се затворат 17 завртки и успеал да го фати нуркањето.

– Ако експедицијата не беше откажана, можев да бидам во таа подморница – вели јутјуберот кој поминал девет дена на бродот ОушнГејт во видеото.

Тој го покажа и процесот на мерење пред да влезе во подморницата. Влезот во подморницата можете да го видите од дваесеттата минута.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

УДАР ПО УДАР… По загубата на внуката, Цеца со грутка во грлото ја откри тажната вистина: „Се случи трагедија“

Angela

ДЕНЕСКА Е ЃУРЃОВДЕН: Празник врзан за здравје и женачка – еве што треба да направите

Angela

Луна Џогани ги разнежни фановите со ОВАА фотографија: Ужива во втората бременост, па откри една важна буква

Angela