EXCLUSIVE MK
Астрологија

Викенд хороскоп – слободните во овој хороскопски знак ги очекува романса која ќе ја паметат уште долго, а еве што ги очекува особено вагите

Овен

Овој викенд може да донесе неочекувани промени во вашиот романтичен живот. Веројатно ќе бидете импулсивни и поавантуристички настроени од вообичаено, а тоа може да донесе кон повеќе возбуда во вашата врска или пак ќе ви донесе средба со нова личност. Слушнете ја својата интуиција и бидете отворени кон нови искуства. Ова е и добар момент да ги анализирате вашите љубовни цели и да осигурате дека слично размислувате со саканата личност.

Слободните Овни се чувствуваат како да им е потребна возбуда во нивниот љубовен живот. Ако ви се допаѓа некоја личност, добро е да преземете ризик и да ги покажете отворено своите чувства. Не се плашете од тоа дека можеби би биле одбиени. Ако не сте подготвени за врска, не морате да брзате никаде. Фокусирајте се на себеси.

Бик

Родените во овој знак би можеле да се најдат во ситуација да размислуваат за минатото и да бидат носталгични за нивните минати искуства. Ова е добар период да сфатите дека спомените кои ги чувате се убави, но дека некои луѓе припаѓаат во минатото и најдобро е да ги чувате таму. Ако сте во врска, бидете отворени да ја слушнете саканата личност. Тоа ќе ја продлабочи вашата поврзаност и меѓусебно разбирање. Не се плашете од својата сопствена приказна.

Слободните Бикови ќе имаат викенд кој ќе им донесе можности да сретнат нови луѓе. Некоја личност би можела да ви се допадне поради тоа што имате различни интереси. Но, потрудете се да немате високи очекувања и да не брзате никаде. Запаметете дека е важно да се фокусирате на својот личен развој.

Близнаци

Ова е одличен викенд за да се посветите на своите комуникациски вештини. Веројатно ќе успеете да се спојувате со нови луѓе, но и да се поврзувате на подлабоко ниво со оние кои ги знаете. Искористете ја својата енергија и јавете им се на оние со кои можеби сте изгубиле контакт. Никогаш не знаете какви можности би можеле да се појават за вас.

Слободните Близнаци ќе имаат средби со личности кои ќе им делуваат интересно. Но, никогаш не знаете што ви носи животот, ако не им дадете шанса. Искористете го овој викенд за да запознаете некој што ви делува како да би бил вашиот потенцијален партнер.

Рак

За Раковите доаѓаат неочекувани искуства во нивните љубовни односи. Веројатно ќе се најдете во ситуација да бидете поемотивни од вообичаено, а тоа ќе ги продлабочи вашите односи со пријателите и семејството. Ова е добар период и да ги изразите своите чувства кон саканата личност. Ако сте во врска, поминете време со личноста која ви значи.

Слободните Ракови се грижат за себеси. Ова е викенд во кој ќе се навратите на искуствата од минатото и да сфатите кои се вашите научени лекции. Искористете го ова знаење за да креирате нови стандарди и граници во вашите односи. Големи се шансите и да запознаете нова личност, овој викенд. Ставете ја вашата среќа на прво место.

Лав

Овој викенд би можел да ви донесе енергија која ќе ве поттикне да се забавувате. Вашиот социјален живот ќе биде побогат од вообичаено, со многу луѓе и можности за дружба. Некои Лавови ќе се посветат на својот личен развој. Не заборавајте да направите пауза и да се погрижите за себеси. Вашиот позитивен пристап кон животот ве прави популарни меѓу вашите пријатели.

Слободните Лавови можат да очекуваат нови романтични можности, овој викенд. Без оглед на тоа дали ќе запознаете нова личност или пак ќе се врати некој од минатото, покажете иницијатива за она што го сакате. Но, следете ги чувствата кои ги имате. Бидете искрени и отворени, а вистинската личност ќе го цени тоа.

Девица

Родените во овој знак ќе имаат позитивна енергија и расположение овој викенд. Фокусирајте се на градење силни односи, но и помогнете им на другите да дојдат до мотивацијата која им е потребна. Ако имате потреба да работите, заборавете на тоа, овој викенд. Ова е време кое треба да го посветите на луѓето околу вас, а особено на партнерот ако сте во врска.

Слободните Девици ќе флертуваат и ќе се забавуваат овој викенд. Една интересна средба би можела да ви најави почеток на нова романтична врска. Обрнете внимание на малите детали кај другата личност и слушнете ја својата интуиција.

Вага

За Вагите ова е викенд посветен на полнење на батериите. По напорната недела, само посакувате да поминете време дома и да се опуштите. Ако сте во врска, искористете ја оваа можност за да и покажете на саканата личност колку ви значи. Малите нешта кои можете да ги направите ќе и значат многу. Ако постои проблем кој треба да се реши, разговарајте со нив. Две глави се подобри од една.

Слободните Ваги ги очекуваат интересни романтични можности. Вие ќе бидете шармантни и лесно ќе ги освојувате другите, но размислете каква личност ви е потребна покрај вас.

Шкорпија

За Шкорпиите кои се во врска, ова е викенд за љубов и посветеност на малите нешта кои носат возбуда и страст. Можеби е момент да експериментирате и да направите нешто ново. Покажете и на саканата личност колку е сакана и колку уживате во нејзино друштво.

За слободните Шкорпии доаѓа неочекувана љубов и внимание од една посебна личност. Бидете отворени кон тоа и дајте им шанса на новите луѓе. Ако работите се одвиваат добро, можеби тоа е почеток на сериозна врска. Почувствувајте ја хемијата и водете се од своето срце.

Стрелец

Стрелците би можеле да се соочат со неочекувана љубовна драма во нивниот живот. Тоа веројатно ќе ги наруши вашите планови, но важно е да ги слушнете и разгледате различните страни од ситуацијата или конфликтот и да не дозволите да се најдете во средина. Ако сте во врска, вашата сакана личност би можела да ви даде голема поддршка.

Слободните претставници ќе се чувствуваат како да не можат да здивнат овој викенд. Ако чувствувате голем притисок, потрудете се да одредите приоритети и да го правите она што ве прави среќни. Најдете време и за себе и поврзување со вашето внатрешно јас. Не морате да го правите она што другите го очекуваат од вас.

Јарец

Ако сте личност која секогаш ја става среќата на другите пред својата, можно е тоа да ви донесе незадоволство, овој викенд. Важно е да се фокусирате на сопствените потреби и желби, без да се чувствувате виновно. Ставете ја сопствената среќа на прво место. Ако сте во врска, бидете тука за саканата личност, но дајте си и простор ако тоа ви е потребно, овој период.

Слободните Јарци ќе посакаат да бидат сами и да се посветат на својата емоционална добросостојба. Бидете фокусирани на себеси со цел да ги исполните своите лични желби и цели. Можно е да добиете зголемена самодоверба. Бидете отворени и за нови љубовни можности, овој викенд.

Водолија

За родените во овој знак, овој викенд носи ситуација во која ќе треба да ги искористат своите аналитички вештини. Не дозволувајте да се оптоварувате со некои грешки од минатото. Дури и да погрешите, ќе знаете дека сте се обиделе. Ако сте во врска, побарајте совет од саканата личност, тие со задоволство ќе ви покажат дека се тука за вас.

Слободните Водолии не се заинтересирани за љубов и не сакаат да и дадат шанса за љубовта. Запаметете дека е во ред да имате стандарди и да очекувате почит и разбирање. Не барате премногу кога го барате тоа.

Риби

Рибите би можеле да се најдат во дилема поврзана со нивните лични односи. Ако се чувствувате изгубено или збунето, дајте си време за да размислите. Комуникацијата е клучна, потрудете се да бидете искрени кон саканата личност. Тоа ќе ви помогне да ги избегнете конфликтите.

Слободните Риби се отворени за љубов и нови можности. Голема е веројатноста дека ќе сретнете личност која е слична на вас, а тоа може да донесе длабока поврзаност. Бидете отворени за нови искуства и бидете искрени кон себе. Не брзајте никаде, туку дајте си време за да откриете што е она што ви го топли срцето.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Од што најмногу се плаши вашиот хороскопски знак?

Angela

Дневен хороскоп (5 август 2021)

Angela

Според хороскопот кои се вашите скриени желби?

Angela