EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Медицина

Вистинска „бомба“ со која ќе ја подобрите

Доколку крвната слика ви е лоша, тогаш обидете се да ја подобрите со природни препарати, а во овој случај ви пренесуваме рецепт кој е вистинска витаминска „бомба“.

Потребни состојки:

– 200 милилитри мед;
– 200 грама ореви;
– 200 грама суво-грозје;
– 200 милилитри сок од цвекло;
– 2 лимони.

Подготовка:

Измијте ги лимоните, исечете ги на половина и извадете ги семките. Измелете ги со кората и ставете ги во некоја тегла од еден литар. Во смесата со мелен лимон додадете мед, цеден сок од цвекло.

Потоа во смесата додадете ситно исечкани ореви и суво-грозје. И повторно се помешајте.

Ќе добиете околу 1 килограм вкусна и здрава лековита смеса. Теглата чувајте ја во фрижидер.

Начин на употреба:

Смесата консумирајте ја три пати дневно, по една лажица.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Како да се зголеми квалитетот на спермата?

Angela

Што сакам да бидам кога ќе пораснам

Angela

ПО ВЕЛИГДЕН Три специјалитети од варени јајца, ќе уживате во квалитетниот вкус

Angela