EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Исхрана

Витаминска бомба: Смути со киви и ѓумбир

Потребни состојки:

(за 2 лица)

1 поголема банана

4 киви

Парче ѓумбир

1-2 лажички кафеав шеќер или мед

1 помала шолја цеден сок од портокал

Начин на подготовка:

Исчистените киви и банана исечкајте ги на парчиња и ставете ги во блендер. Излупете го и ѓумбирот, исечкајте го и додајте го во блендер. Потоа додајте цеден сок од портокал и кафеав шеќер или мед, па сè заедно блендирајте додека да добиете соединета смеса. Сипете го пијалакот во чаши и послужете.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Неочекувани предизвикувачи на главоболка

Angela

Овие намирници најчесто предизвикуваат алергии

Angela

Им се заканува на вработените и им го краде бакшишот: Испливаа мрачните тајни на најомразениот готвач кој го нарекуваат „мал тиранин“ – вработените раскажаа сè

Angela