EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА

Внимавајте момци: Што жените не сакаат да ги слушнат за време на секс

Она што го зборуваме во кревет за време на сексот е скоро исто толку важно како и она што го правиме во креветот.

И само една реченица може да го направи сексот неверојатен, но исто така може да ја уништи секоја желба за секс.

За да не се случи второто, мажите никогаш не треба да ги кажуваат следните седум реченици во кревет затоа што ниту една жена не сака да ги слушне.

Кој е твојот татичко?

Оваа реченица често се користи во порно филмови, а откако ќе ја слушне, актерката доживува „еруптивен“ оргазам.

Но, во реалниот живот, тоа предизвикува сосема поинаква женска реакција, или одбивност, бидејќи жената не сака да го слуша зборот татичко за време на сексуален однос.

  • Шшшшшшшшш

Кога жената воздивнува силно за време на сексот, тоа значи дека екстремно ужива во тоа што го прави нејзиниот партнер.

Ако почне да ја замолчува тоа ќе го намали задоволството и ќе создаде чувство на непријатност, па дури и срам.

  • Можете ли да побрзаш?

Жените не можат да го забрзаат својот оргазам, но го достигнуваат кога телото е подготвено за тоа.

Брзањето сигурно нема да го олесни достигнувањето на кулминацијата или да го направи тоа поинтензивно.

  • Ах, Стефанија! А, се вика Марија!

Ова е реченица што жената никогаш нема да ја заборави. Секој може да направи грешка, но повикувањето на жена со погрешно име во кревет е грешка што е тешко да се заборави и прости.

  • Дали мојот пенис е најголемиот што некогаш си го пробала?

Машката опсесија со споредување на сопствените гениталии со туѓите гениталии за жените е иритирачка. И им оди на нервите кога треба да го нахранат егото на човекот со фалење на неговиот пенис.

  • Не чувствувам ништо

Мажите знаат да се жалат дека користењето кондом го убива нивното задоволство. За жените е поважно да се заштитат за време на сексуалниот однос.

  • Дали ти се допаѓа?

Друга одбивна реченица што може да се слушне во филмовите за возрасни. Ако лизга од задоволство и гласно задиша, тоа значи дека жената ужива.

Таа не гледа потреба да одговори на прашање чиј одговор е очигледен.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Зошто мачката го носи својот улов кај сопственикот

Angela

Во кревет се жив оган: Жените родени во овој хороскопски знак се нескротливи

Angela

Колку минути во просек се потребни за добар секс?

Angela