EXCLUSIVE MK
Свет

Возачот на косовскиот автобус во обвинителството се бранел со молчење

Возачот на косовскиот автобус во кој вчера кај Славонски Брод  загинаа 10 лица се бранел со молчење.Утре ќе биде донесена одлука за натамошниот тек на постапката, односно дали ќе му биде одреден притвор.

Во несреќата повредени беа 44 патници, а двајцата потешко повредени веќе се во стабилна состојба. На возачот му се заканува казна затвор до 15 години.

Денеска во Косово е ден на жалост во чест на жртвите од вчерашната автобуската несреќа во Хрватска.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Најактивниот вулкан во Индонезија повторно еруптираше

Angela

Силен земјотрес во Индонезија, нема предупредување за цунами

Angela

Трагедја: Двајца мртви и десетици повредени во судир на два патнички воза

Angela