EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Светот на познатите

Вознемирен коњ направи инцидент на крунисување на Чарлс Трети

За време на вчерашното крунисување на британскиот крал Чарлс Трети, се случи помал инцидент кога вознемирен коњ, кој беше дел од кралската поворка, налета на толпата луѓе која го следеше настанот на улиците на Лондон.

Според Sky News, во таа прилика нема повредени.

Претходно, силниот дожд ја отежна поворката со коњи што ја јаваа припадници на војската и вооружените сили за време на парадата.

Церемонијата на крунисувањето на кралот Чарлс заврши вчера со поздрави од членовите на кралското семејство од балконот на Бакингемската палата.

Десетици илјади луѓе се собраа пред палатата за да ја поздрават новата британска кралска двојка.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Роден е на село и израснат во трошна куќа без денар во џебот – Душко Тошиќ на истото место изгради вила најголема во селото и им ја подари на родителите! (ФОТО)

Angela

За да бидат максимално задоволени, жените сакаат сексуалниот чин да трае подолго

Angela

ДЕНЕСКА Е ГОЛЕМ ПРАЗНИК: За оваа вода се верува дека е лековита, помолете се на овој светец и сите желби ќе ви станат реалност

Angela