EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Свет

Во Мексико запленет чамец со речиси три тони кокаин

Мексиканската морнарица запленила отворен чамец со речиси три тони кокаин, на околу 360 километри од брегот на Пацификот, во близина на одморалиштето Акапулко.

Морнарицата соопшти дека се приведени три лица кои биле во пловилото. Во чамецот биле пронајдени 80 вреќи во кои имало 2.800 килограми кокаин.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

25-годишен мотоциклист тешко повреден во несреќа во Струга

Angela

Временска прогноза: Сончево време, попладне пороен дожд и грмежи

Angela

Принцот Хари може да биде протеран од САД

Angela