EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ВО СЕКСИ ИЗДАНИЕ ДОПОЛНИТЕЛНО ЈА ЗАПАЛИ СЦЕНАТА – Рита Ора блесна на Евровизија, но милионите гледачи гледаа во овој дел од облеката (ВИДЕО)

Во првата полуфинална вечер на Евровизија 2023, популарната пејачка Рита Ора ја забавуваше публиката за време на паузата за гласање.

Рита настапи во секси костим од латекс со длабоко деколте, над кој на почетокот имаше здолниште од тул, кое го соблече за време на настапот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

Таа ги изведе своите хитови „Ritual“, „Anywhere“, „I Will Never Let You Down“, „Praising You“, а на сцената и се придружија и танчери.

Рита е родена во Приштина во 1990 година, а кога имала само една година, нејзиното семејство се преселило во Лондон поради, како што еднаш изјавила, прогонот на Албанците по распадот на Југославија.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Работи што мажите ги прават само кога се вљубени

Angela

Гледате ЈуТјуб на ТВ? Наскоро доаѓа промена која воопшто нема да ви се допадне

Angela

Дневен хороскоп: За кој знак понеделник е среќен ден?

Angela