EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Во Скопје 144 санкционирани возачи, 42 за брзо возење

На територијата на град Скопје вчера во рамки на засилените сообраќајни контроли изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 42.

Од МВР информираа дека од вкупниот број изречени санкции, 19 се за возење без возачка дозвола, четири за минување на затворен сигнал (црвено светло), 53 мерки за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат, најавија од МВР и апелираате до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ова се новите „Pixel 6“ и „Pixel 6 Pro“

Angela

ГО ИЗНЕВЕРИЛА СО КРИМИНАЛЕЦ КОЈ ГО БАРА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА – Дарко Филиповиќ преку песна од Македонија со провокација до неверната сопруга (ВИДЕО)

Angela

Дневен хороскоп: Овој знак го очекува незаборавен ден со саканата личност, а еве што ги очекува родените во месец мај

Angela