EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Во Скопје 144 санкционирани возачи, 42 за брзо возење

На територијата на град Скопје вчера во рамки на засилените сообраќајни контроли изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 42.

Од МВР информираа дека од вкупниот број изречени санкции, 19 се за возење без возачка дозвола, четири за минување на затворен сигнал (црвено светло), 53 мерки за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат, најавија од МВР и апелираате до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Погба смета дека Манчестер Јунајтед е виновен за втората разделба

Angela

Црвен или бел компири: Која е разликата и кој е поздрав?

Angela

Зошто да се разбудите и да го почнете денот во 5 часот наутро?

Angela