EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Временска прогноза: Сончево време, попладне пороен дожд и грмежи

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Попладне ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 24 до 32 степени, информираат од УХМР.

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладне и попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 29 степени.

Од среда до петок ќе настапи стабилизирање на времето, а во деновите од викендот повторно се очекува локална нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

МЗ: Нема повредени со изгореници во пожарот кај Кочани

Angela

НЕЈЗИНАТА ЌЕРКА ПОМИНУВА НИЗ ПЕКОЛНА БОЛЕСТ – зад насмевката на оваа водителка на Евровизија се крие тажна животна судбина (ФОТО)

Angela

Дневен хороскоп – на овој знак ќе му се оствари долгоочекуваната желба, а особено еве што ги очекува близнаците

Angela