EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Времето ќе ви го расипе излетот: Локален дожд и грмежи, ќе врне до петок

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови ќе има повремен локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 22 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Попладне во делови од Скопската Котлината ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи.

Максималната температура ќе достигне до 21 степен.

Утре ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд, кои ќе започнат во западните делови, каде ќе бидат и пообилни, а во текот на денот ќе се прошират насекаде низ државата. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Потоа во следните два дена во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд и појава на грмежи.

Дневните температури од петок ќе бидат во пораст.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Се дистрибуира гласачкиот материјал, за печатење потрошени 60 тони хартија

Angela

ГРАДИТЕ ЕДВАЈ НЕ ИСПАДНАА – Дара Бубамара облече минијатурно бикини и „претера“ со зголемувањето на силиконите на Фотошоп (ФОТО)

Angela

Лепа Брена и Сенидах паднаа пред камерите додека се снимаа за промоцијата на концертот во Белград

Angela