EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Време: Сончево и топло до 38 степени, со слаб до умерен ветер од северен правец

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 30 до 38 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје, сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец.  Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе достигне до 36 степени.

Следува период на стабилно, сончево и топло време. Особено топло ќе биде во понеделник и вторник кога максималната температура повторно ќе го достигне 40-тиот степен.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Нема да поверувате како изгледа мајката на Војаж – таа во патики и со гол стомак го прослави роденденот, синот како изненадување го викнал овој пејач (ФОТО)

Angela

Девојката на Бензема премина во ислам пред да оди во Саудиска Арабија

Angela

Тиктокерка шокирана од цените на познатото балканско летувалиште: „Лежалка плаќате 40 евра…“ (ВИДЕО)

Angela