Безживотно тело на постара жена утрово било пронајдено во месноста Палаци во областа Магнисиа и е втората жртва во невремето „Даниел“ што од вчера ја зафати Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Портпаролот на противпожарната служба на Грција Јанис Артопиос за државната телевизија ЕРТ утрово рече дека едно лице сè уште е исчезнато.

Вчера, животот го загуби сточар откако врз него паднал ѕид, поради лизгање на земјиштето.