EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Фудбал

Германија убедлива во Скопје

Германските фудбалери синоќа ја победија Северна Македонија со 4:0, во групата Ј од квалификациите за Светското првенство. Стрелци за Германија беа Каи Хаверц во 50-та, Тимо Вернер на 70-та и 73-та и Џамал Мусијала во 83-та минута. Во истата група, Романија ја победи Ерменија со 1:0, со голот на Александре Митритуа во 26. минута. Додека Исланд го совлада Лихтенштајн со 4:0.

Германија е прва со 21 бод, Романија втора со 13, Северна Македонија трета со 12, колку што има и Ерменија која е на четвртото место, Исланд е петти со осум, додека Лихтенштајн е со еден бод. Во следното коло Германија ќе се сретне со Лихтенштајн, Романија ќе биде домаќин на Исланд, додека Ерменија ќе се сретне со Северна Македонија.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ПРОНАЈДЕНИ МИСТЕРИОЗНИ ОСТАТОЦИ ОД ЕКСПЛОДИРАНАТА ПОДМОРНИЦА – светот во шок од најновата снимка која се прошири вирално (ВИДЕО)

Angela

Оваа српска пејачка била најсиромашна на естрадата – се омажила за Македонец и живеела од социјална помош, денес непрепознатлива (ФОТО)

Angela

Вереникот ја оставил затоа што била предебела: Две години подоцна станала „Мис на Велика Британија“, особено во нејзините гради ќе се ѕверите со часови!

Angela