EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

Ги носите многу години? Ретко кој знае дека очилата за сонце имаат рок на траење!

Научници од бразилскиот Универзитет на Сао Паоло открија дека очилата за сонце имаат рок на траење.

Имено, како што стои во написот, поради сончевото влијание, очилата, поточно стаклото го губи својството на заштита од ултравиолетови зраци и тоа е штетно за самите очи.

Затоа, очилата треба да се менуваат секои две години, а ако се работи за некој поскап бренд, доволно е само да ги замените леќите.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

„Песните од Тоше ми се во срце“: Кинезот Чонг ја посети Македонија и испеа неколку песни во чест на Проески

Angela

КОПИЈА НА СВОЈАТА МАЈКА – се соблече во бикини ќерката на Мелита Ракичевиќ, кога ќе видите каква убавица е Барбара ќе подзинете (ФОТО)

Angela

Руски астролог предупредува: Јуни ќе биде претежок месец за еден знак

Angela