EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

„Гледам само на едното око“: Наташа “распали“ по оние кои го бранат Кариќ, тој е во притвор

На Стефан Кариќ му е одреден триесетдневен притвор поради сомневање дека ноќта меѓу 30 април и 1 мај крвнички ја претепал Наташа Шавија. Од друга страна, Наташа се наоѓа во Централната болница во Војводина, каде што беше оперирана поради тешките физички повреди со кои се здоби, а во последно време сè потешко и е да коментира на социјалните мрежи каде поединци ги оправдуваат наводните постапки на Кариќ.

Многумина чекаат да ја слушнат „другата страна на приказната“, поточно што има да каже Стефан за инцидентот, а Наташа вели:

-Кога некој ќе рече: „Никој не очекуваше вакво дело, нешто мора да се случило, да ја чуеме неговата страна на приказната“, се прашувам која страна на приказната, за волја на Бога, би можела да биде за да се оправда ова? А приказната му беше во глава, верувале или не! – рече Шавија, а потоа продолжи:

„Тој е здрав, прав, ништо не му недостасува. Јас – со тешка скршеница на образната коска, опаѓање на окото и вилицата (зборовите на докторот и евидентирано во извештајот), хоспитализација, неподнослива болка после операција, инфекција на раната под окото, сето тоа и секој ден во болници, инфузии, само кашеста храна и кревет. Моментално гледам на едно око, но исходот е неизвесен! Траума, кошмари… Сè уште не смеам да се чешлам бидејќи ме боли да се сетам како ја извадил“…

Таа додава и дека има докази за секоја нејзина повреда во форма на лекарски извештај.

-Знаете ли дека по злосторство за криминалецот велат: „Па убав беше, никој не го очекуваше тоа од него“? Затоа би сакал да ги сликам извештаите за да видите дека сè што велам е навистина така! Но, верувајте ми! Имам се црно на бело, само поради судскиот процес не треба да објавувам. Но ќе дојде денот и за тоа. Ме сакаа, не ме сакаа, лошо ми мислеа, па не сум важна во приказната, ова не смее да се прави! Никој не би сакал да го види своето дете во ваква состојба и да мора да го храни како што тоа го правеше кога го извади од пелени. И да не зборувам за состојбата на моето семејство…

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Според хороскопот кои се вашите скриени желби?

Angela

Некој сака да ми ја „скине“ главата: Дарко Лазиќ се огласи по скандалозната снимка од него

Angela

Неуромедика со кардиолошки, ортопедски и ОРЛ пакет!

Angela