EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Голманот Донарума не е добредојден во Милано (фото)

Повеќето навивачи на Милан веројатно никогаш нема да му простат на Џанлуиџи Донарума што ги напушти „росонерите“.

Голманот одби да го продолжи договорот со миланскиот клуб ова лето, и одлучи да се пресели во редовите на ПСЖ.

Репрезентацијата на Италија ќе го има домашниот терен на фајналфор во Лигата на нации, а во Милано се појавија нови пораки од навивачите и навреди за голманот на „аѕурите“.

– Донарума, го*но едно! Никогаш повеќе нема да бидеш добредојден во Милано – пишуваше на еден од транспарентите.

Дуелот помеѓу Италија и Шпанија е на програмата е денеска од 20.45 часот на „Сан Сиро“.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ѓоковиќ жестоко го нападна АТП: Поважен им е профитот отколку играчите

Angela

За да бидат максимално задоволени, жените сакаат сексуалниот чин да трае подолго

Angela

Докажано: Чекори што помагаат да се ослободите од масните наслаги

Angela