EXCLUSIVE MK
Економија

Горивата поевтинуваат, но за колку?

Со почетокот на високата сезона на одмори доаѓе позитивна вест. Сите оние што заминуваат на летен одмор со автомобил полењето на резервоарите за гориво ќе биде по поволно.

Новите цени на горивата во Македонија од полноќ ќе изнесуваат:

  • Еуросупер 95 – 71,00 денар
  • Еуросупер 98 – 73,00 денари
  • Еуродизел ДЕ-V – 60,00 денари
  • Биодизел Б6 – 61 денар

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

КОЛКУ Е ЧУВСТВИТЕЛЕН ПАЗАРОТ: Се огласи Маск и пак тргна нагоре цената на биткоин

Angela

Македонија нема ниту студија за брзи возови, а доцнат и актуелните проекти

Angela

Африканска чума кај свињите: кампањата се шири во уште девет земји

Angela