EXCLUSIVE MK
Економија НАСЛОВНА

ГОРИВА НЕДЕЛАВА ЌЕ СЕ ТОЧАТ ПОЕВТИНО: Ова се новите цени

Пад за 1,5 денар за еден литар има кај бензините, додека дизелот поевтини 0,5 денари/литар .

Ова е исходот од вчерашната одлука нма РКЕ која стапи на сила по полноќ.

Тоа значи дека возачите кои возат автомобили на бензин Еуросупер БС – 95 ќе плаќаат  70,50 ден/литар додека Еуросуперот ќе се точи за 72,00 (денари/литар).

Дизелашите ќе полнат резервоари за 61,50   (денари/литар) .

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Лорин не е единствената која победила на Евровизија двапати – овој пејач го направил истото, кога ќе го слушнете неговиот хит се ќе ви стане јасно! (ВИДЕО)

Angela

После колку состаноци паровите најчесто го имаат првиот секс?

Angela

Познатата пејачка објави фотографија на која позира „како од мајка родена“

Angela