EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ГО ДРЖАТ ОД ДВЕТЕ СТРАНИ ЗА РАМЕНАТА ДА НЕ СЕ СРУШИ НА ЗЕМЈА – познатиот пејач го погреба синот, познатите колеги се давеа во солзи! (ФОТО)

Синот на пејачот Енис Беговиќ, Армир Беговиќ почина пред два дена, а денеска е погребан на гробиштата во Сараево.

Река од расплакани мажи додјоа да го испратат 30 годишниот прерано згаснат живот, а меѓу нив имаше и многу колеги на пејачот.

На погребот се појавија и неговите колеги Харис Џиновиќ, Бобан Рајовиќ, Младен Војиќ Тифа, Шериф Коњевиќ, Драган Којиќ Кеба, Халид Бешлиќ, како и многу други…

На фотографиите се гледа и самиот пејач кој едвај стои на нозе и бледо лице како прима сочувство од сите надојдени пријатели, роднини и колеги.

Инаку на погребот не дојдоа неговите мајка и сопруга која е бремена во деветтиот месец поради тоа што не налагаат нивните обичаи жените да одат на погреб.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

На кои дигитални правила треба да се придржувате доколку сте во врска

Angela

Анастасија Ражњатовиќ денеска слави роденден, Цеца и честитала на емотивен начин: Овие сцени ја допреа! (ВИДЕО)

Angela

Астролозите го одредија најдобриот датум за венчавка во 2022 година – Еве кој е тој

Angela