EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ГО ИЗНЕВЕРИЛА СО КРИМИНАЛЕЦ КОЈ ГО БАРА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА – Дарко Филиповиќ преку песна од Македонија со провокација до неверната сопруга (ВИДЕО)

Пејачот Дарко Филиповиќ се разведен по 12 години брак со Јасмина со која ја имаат заедничката ќерка Настја.

Како пејачот неодамна откри неговата поранешна сопруга го изневерувала со нивниот пријател, за што тој дознал по некое време.

Јасмина не сака да зборува во јавноста ништо, па започнаа да се шират разни муабети и шпекулации.

Како што пишува српскиот портал „Ало“ нејзиниот љубовник бил криминалец кој го барала германската полиција.

Се наведува и дека тој учествувал во голема кражба кога исчезнале преку милион евра.

-Не ме интересира тоа, ни личноста од моето минато! Се што ме интересира е мојата ќерка и нејзините интереси и потреби за да биде среќна како и ме интересира работата која ја работам, вели пејачот Филиповиќ.

По ова се огласила и поранешната сопруга на пејачот.

-Неточни информации, не сакам да коментирам, изјавила Јасмина.

Инаку викендов пејачот имал свој настап во Македонија, поточно во Радовиш од каде на својот Интаграм профил споделил две видеа.

На едното особено рефренот е јасно дека и го посветува на неговата поранешна сопруга која го изневери, погледнете:

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Луѓето масовно јадат портокали додека се капат, еве зошто – отсега ќе го правите ова и вие!

Angela

Се испружи на подот и легна на земјата – Ана Николиќ ги шокираше следбениците на Инстаграм, оваа фотографија не се „чува“ ниту во приватната архива (ФОТО)

Angela

Што се симптоми на депресијата

Angela