EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Исхрана

Го чува и имунитетот, и паричникот: Пилешка крем супа

Оваа зимска супа е многу здрава, а нема да потрошите многу за да ги купите потребните состојки.

За супата ќе ви бидат потребни:

200 грама бело пилешко месо

1 главица кромид

1 морков

1 компир

3 лажици кисела павлака

сол, бибер

магдонос по вкус

Подготовка:

Кромидот се сече на коцки и се динста, па се додава ситно сечканиот преостанат зеленчук. По неколку минути додадете го месото исечкано на коцки и зачинете по вкус.

Додадете вода и варете на средно силен оган додека сè не омекне.

Се промешува павлаката со малку вода од супата и се додава во тенџерето.

На крај ставете го магдоносот и варете уште една минута.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Како да се заштити кучето од топлотен удар?

Angela

Студија: Најдобрата исхрана за долг живот вклучува чоколадо и го исклучува црвеното месо

Angela

Уролог предупредува: Оваа обврска по сексот ниту една жена не треба да ја прескокнува

Angela