EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ГРАНД ѝ додели на Ангелова кола од 20.000 евра, а само од нејзините гласови преку СМС продукцијата заработила вртоглава сума на пари

Младата натпреварувачка од Македонија – Славица Ангелова, триумфираше во финалето на „Ѕвездите на Гранд“ и победи со над 88 илјади СМС гласови во самото суперфинале. Покрај титулата, студенткаta по медицина освои и песна и спот од продукцијата „Гранд“, како и автомобил вреден 20.000 евра.

Во дел од медиумите се појавија критики за вредноста на наградите во најгледаното регионално музичко шоу, а босанските медиуми отидоа и чекор понатаму, па разочарани од тоа што нивниот претставник Драган Ѓуриќ беше поразен во финалето, ја доведоа во прашање компетентноста на музичкото шоу, правејќи споредба дека наградите наместо да растат во споредба со претходните години, тие се намалуваат.

– Претходно победниците освојуваа албум и стан во Белград. Сега добиваат песна и автомобил од 20.000 евра. Тоа говори колку е паднато натпреварувањето, коментираат тамошните медиуми.

Славица во финалната вечер освои 88.367 гласови, додека вицешампионот Драган Ѓуриќ 71.747. Цената на една СМС порака беше 19 денари, односно околу 0.3 евра. Ова значи дека само врз основа на гласовите испратени по СМС, продукцијата само од гласовите за Ангелова заработила околу 27.000 евра, додека од гласовите за вториот финалист Ѓуриќ околу 21.000 евра.

Да потсетиме, во финалната вечера имаше вкупно 17 финалисти за кои гледачите може да гласаат.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Браќата имаат посебна шифра со МОЌНО значење: Принц Хари револтиран што Вилијам ја искористил во ОВАА прилика

Angela

Ми се додворуваат момчиња колку мојот син, не ме интересираат парите кај мажите, еве што уште сака Дара Бубамара

Angela

Ужива во бременоста – Антониа Гиговска го покажа голото трудничко стомаче, веќе „не може“ да сокрие дека чека принова (ФОТО)

Angela