EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА СПОРТ

ДАЛИ И НЕГО ЌЕ ГО ГЛЕДАМЕ ВО САУДИСКА АРАБИЈА: На Меси му се нуди договор тежок 400 милиони евра годишно

Саудиски Ал Хилал испратил официјална понуда за договор до напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси, објави новинарот Фабрицио Романо.

Според Романо, платата на 35-годишниот Аргентинец во саудискиот клуб ќе биде 400 милиони евра годишно.

Меси е во ПСЖ од летото 2021 година. Неговиот договор со парижаните е до јуни 2023 година. Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на фудбалерот на 45 милиони евра.

Во тековната сезона Меси одигра 33 натпревари за ПСЖ, постигна 18 голови и 17 асистенции.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Срцето им е како КАМЕН: Во овие знаци се раѓаат “најстудените“ жени

Angela

Анѓелка Прпиќ избра УНИКАТНО име за својата ќерка, еве во какво креветче ќе спие новороденчето

Angela

Реченици кои не смеете да ги изговорите кога раскинувате

Angela