EXCLUSIVE MK
Фудбал

Дали навистина заминува Меси, страната на Барселона падна

По објавата на Меси, страната на Барселона падна.

Оваа вест тешко падна врз навивачите на каталонскиот клуб, и предизвика мал шок кај навивачите на најважната споредна работа во светот.

Имаше многу гласини за Меси, чиј договор истече, и на крајот, и покрај желбата за продолжување на соработката, Аргентинецот мораше да си замине.

„Иако играчот и клубот постигнаа договор и имаа желба да го потпишат, тие не можеа да го реализираат поради економски и структурни пречки“, велат од Барселона.

“Двете страни длабоко жалат што не ги исполниле желбите на играчот и клубот. Барселона целосно изразува благодарност до играчот за неговиот придонес во клубот и му посакува се најдобро во иднина во неговиот приватен и професионален живот”. рече клубот.

По таа објава, страницата на Барселона беше недостапна некое време поради, се разбира, голем број отвори во исто време.

Меси дојде во Барселона во 2000 година како 13-годишник, а дебитираше за првиот тим на само 17 години и постигна 683 гола на 810 натпревари за клубот и освои 34 трофеи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Капитенот Ристовски се повлече од репрезентацијата поради селекторот Милевски

Angela

Македонија без Барди против Лихтенштајн и Германија

Angela

Куман: Во оваа земја ви даваат црвен картон без причина

Angela