EXCLUSIVE MK
Свет

Двајца загинаа во шумски пожар

Две лица загинаа во шумски пожар во регионот Калабрија во Италија, јавија медиумите. Телата на маж и жена се пронајдени на фарма во Сан Лоренцо.

Пламенот зафатил штала и уште една фарма. Се верува дека двете жртви се обиделе да спречат пожарот да стигне до маслиновa градина.

За спречување на ширењето на огнот во областа се приклучија и авиони. Пожарите продолжуваат да беснеат и на други места во Калабрија, како и во регионите Пулиа и Сицилија.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

(ФОТО) ИЗВЛЕЧЕНИ ТЕЛАТА: Двајца ловџии загинаа утрово!

Angela

Грција се подготвува за пикот на пандемијата, проблем се популарните туристички места

Angela

Продолжени за уште една седмица актуелните мерки за влез во Грција

Angela