EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

Два хороскопски знака кои формираат најлош астро-пар

Секој од нас знае да направи одредени компромиси кога е љубовта во прашање. Но, некои луѓе, колку и да се трудат, не можат да успеат да ја спасат врската.

Некогаш тоа е поради ненадминливите различности и неприфаќањето на компромисите. Според астрологијата, постои еден најлош астро-пар и се работи за Овен и Рак.

Според хороскопот, нема полоша комбинација од овие два знака. Овенот сака да се движи, да патува и да доминира, додека Ракот повеќе сака да биде пасивен и мирен. И двајцата влечат кон својата страна, без да сакаат да попуштат по никоја цена.

Исто така, меѓу овие двајца партнери често ќе има кавги, како да зборуваат на различни јазици. Кога ќе дојде до конфликт, Овенот е избувлив, а потоа рамнодушен, додека Ракот сето тоа го сфаќа премногу лично.

Но, ова не мора да значи дека доколку дојде до ваков спој сигурно нема да успее. Сето тоа зависи од желбата на секој од партнерите да се промени барем малку за среќна врска.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Го уништуваат задоволството: Три работи кои жените не треба да ги прават пред сексот

Angela

РАЧНИ ТЕХНИКИ ЗА ЕКСПЛОЗИВЕН ОРГАЗАМ: Не секогаш ви е потребна „техничка поддршка“

Angela

Дневен хороскоп – петок

Angela