EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

ДВА ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ДЕНЕС ПОД РОЗОВА МЕСЕЧИНА – ќе имаат финансиско фијаско, додека емоциите ќе им експлодираат!

На 6. април е априлската полна месечина во Вага. Оваа полна месечина се нарекува Розова Месечина во чест на цвеќињата кои почнуваат да цветаат во рана пролет.

Општо земено, полната месечина како астролошки феномен има моќ да донесе информации на виделина, да служи како момент на ослободување и да не поттикне да создадеме повеќе рамнотежа во нашите животи.

Бидејќи оваа полна месечина се појавува во Вага, уште повеќе ја нагласува важноста на рамнотежата и хармонијата. Во овој период, некои клучни теми за размислување може да бидат умереноста, трпеливоста и тимската работа.

Априлската розова полна месечина најмногу ги погодува Вагите и Овните! Типично кул, мирен и прибран хороскопски знак Вага може да биде склон на многу емоционални прикази во овој момент, а Овенот можеби ќе треба да смета на резултатите од сите непромислени одлуки што ги донеле. Но, и двата знаци би можеле да најдат моќна рамнотежа во овој момент.

Полната розова месечина би можела да донесе и нови предизвици за Раковите и Јарците. И двата знака може да бидат мотивирани да создадат подобра рамнотежа помеѓу работата и животот, при што Јарецот можеби се фокусира на создавање подобар однос со јавноста а Ракот може да разјаснат што им треба дома или во нивниот личен живот за да се чувствуваат побезбедно, посигурно и поудобно.

Лавот и Стрелецот може да се чувствуваат неверојатно продуктивни за време на полна месечина, нивниот социјален и љубовен живот може да биде многу зафатен, а може да се случат креативни откритија!

Биковите би можеле да бидат охрабрени да се фокусираат на своите обврски во овој период, додека Скорпијата би можела да го забави и да се одмори за време на априлската полна месечина.

Фокусот на Девицата и Рибите би можел да биде на прашања за пари и правично давање и преземање во односите.

Близнаците и Водолијата можеби уживаат во комуникациските откритија: информациите што ги бараа можеби конечно ќе стигнат до нив.

Без разлика на вашиот хороскопски знак, полната месечина во Вага нè поканува внимателно да ги погледнеме нашите односи. Ова може да биде моќно време да се трансформираат динамиката и чувствата и да се стави крај на партнерствата кои повеќе не функционираат за нас. Може да процутат и нови врски – сепак ова е розова месечина.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Рокот не е единствена гаранција: Еве како да препознаете дали може да ја користите кремата за сончање од лани

Angela

Повторно високи температури, сончево и многу топло

Angela

Анастасија го прегрнува пехарот, Гудељ ја бакнува – фудбалерот објави емотивна фотографија по загубата на бебето, сите зборуваат за овој детаљ на лицето на пејачката!

Angela