EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Девојката на Огнен Амиџиќ ја покажа мајката – дефинитивно од неа ја наследила убавината, има професија која сите ја посакуваат (ФОТО)

Девојката на Огнен Амиџиќ, Мина Наумовиќ веќе еден месец е во центарот на вниманието откако водителот објави дека е во врска со неговата колешка која има и свој дел во неговата емисија „Амиџи шоу“.

На својот Инстаграм профил сега таа објави и фотографија со својата мајка која е позната докторка.

Таа преку објавувањето на фотографијата и го честиташе роденденот на својата мајка, Зора наумовиќ која е докторка по интерна медицина.

Мајката и ќерката неверојатно личат, коментираат следбениците иако двете имаат различни бои на коси.

Српските медиуми пишуваат и дека нејзината мајка била најдобар студент во генерацијата која дипломирала со просек 9,66.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Тиктокерка шокирана од цените на познатото балканско летувалиште: „Лежалка плаќате 40 евра…“ (ВИДЕО)

Angela

Кралот Чарлс во тајност ја исполнил последната желба на кралицата Елизабета, принцот Хари збеснал

Angela

„На улица учиме, а под мост спиеме, борба за живот е…“

Angela