EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

ДЕНЕСКА Е СВ. АНА: Се празнува успението на мајката на Пресвета Богородица

Денеска е 25 јули (по стар стил) и се слави Света Ана.

Мајка на Пресвета Богородица. Денес се празнува нејзиното успение, но нејзиниот главен празник е на 9 септември, под кој датум се напишани и службата и житието.

Ана беше од коленото Левиево, ќерка на Матан свештеникот. По долг и богоугоден живот се упокои во длабока старост.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Била на свадбата на поранешниот сопруг: Ние сме како брат и сестра, а кога ќе видите со кого пристигнала таму сѐ ќе ви стане јасно што и била намерата (ФОТО)

Angela

ВИДЕО: За инает на вереникот кој ја оставил поради тежината, ослабела 40 килограми – сега е СЕКС БОМБА

Angela

Џиновско јапонско грозје се продава по цена од 10.000 долари за килограм

Angela