EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Денеска е Св. маченик Евсигниј

Денеска се празнува Св. маченик Евсигниј.

Овој светител скоро целиот свој живот го помина како војник. Војуваше за време на царевите Максимијан, Константин, а потоа и за време на неговите синови.

Откако помина 60 години во војничка служба, се повлече во својот роден град Антиохија.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ССМ: Да го заштитиме здравјето на работниците во услови на топлотен бран

Angela

Фергусон: Враќањето на Роналдо е како враќањето на Цезар во Рим по голема победа

Angela

Интересни мали автомобили на електричен погон наскоро ќе се појават на патиштата (ФОТО)

Angela